O nas

Klub Jeździecki ,,Dworek"...

... został założony przez Stefana i Sabinę Jerzaków w czerwcu 1999 roku. Na przestrzeni lat stajnia stała się domem mnóstwa koni, na których szlify jeździeckie zdobywało wielu jeźdźców.

Klub znajduje się w Okuniewie, 25 km od centrum Warszawy, w pobliżu lasu i łąk. Dysponujemy dwoma stajniami, krytą ujeżdżalnią i czworobokiem. Na terenie jest duża drewniana altana, miejsce na ognisko i grill. Najmłodszych zapraszamy na przejażdżki na kucykach – a przy okazji na plac zabaw z piaskownicą i trampoliną. Dogodną przestrzeń dla siebie znajdą także poszukujący ciszy i spokoju. W chłodniejszym okresie naszych gości rozgrzewa ogień w kominku w salce kominkowej.

Posiadamy zrównoważone, spokojne konie. Naukę jazdy konnej prowadzimy na różnych poziomach, od początkujących po skoki przez przeszkody. Zajęcia odbywają się w małych grupach na czworoboku zewnętrznym lub krytej ujeżdżalni. Przygotowujemy też dzieci i młodzież do brązowej odznaki jeździeckiej. Bardziej doświadczonym jeźdźcom proponujemy wyjazdy w teren.

W okresie wakacji i ferii zimowych organizujemy fantastyczne półkolonie w siodle. Dzieci szlifują wtedy swoje umiejętności jeździeckie, albo też dopiero zaczynają przygodę jeździecką. Poznają także tajniki opieki nad koniem i pracy w stajni.

Świadczymy usługi hipoterapii na miejscu, jak i dla grup zorganizowanych z możliwością dojazdu.

Właścicieli koni zapraszamy do pensjonatu. Zapewniamy duże boksy, opiekę nad koniem, dogodne warunki treningowe, fantastyczne tereny do jazd rekreacyjnych, i – co najważniejsze – rodzinną atmosferę.

Na naszym terenie można organizować rożnego rodzaju imprezy, np. urodziny/imieniny „z konikiem w tle”, tzn. z przejażdżkami bryczką czy oprowadzankami dla dzieci na kucykach. Jeżeli Twoje dziecko marzy o kucyku na urodzinowej imprezie - skontaktuj się z nami. Przyjedziemy też z kucykami na urodziny organizowane np. w domu czy restauracji.

Możesz też zaskoczyć znajomych organizując u nas spotkanie z nimi przy grillu – w niecodziennym miejscu.

Istnieje możliwość dowozu kucyka lub kilku koni na lokalne festyny organizowane przez gminy, szkoły czy lokalne firmy. Wielokrotnie braliśmy udział w takich wydarzeniach np. z okazji Dnia Dziecka.

Wielką atrakcją był też nasz koń rozpoczynający Bieg o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka Piłsudskiego.

Raz do roku, na jesieni, organizujemy Hubertusa, Święto, którego nazwa pochodzi od św. Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców. Z tej okazji adepci sztuki jeździeckiej, zgodnie z tradycją, biorą udział w gonitwie za lisem (co oznacza jeźdźca z przyczepioną do ramienia „kitą” lisa). Gonitwy odbywają się adekwatnie do umiejętności jeźdźców – również w stępie.